تبلیغات
وب لژیون کمک راهنما مسافر امیر (شعبه سلمان فارسی اصفهان) - تولد سومین سال رهایی مسافر غلامرضا
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

روز پنجشنبه بیست و هشتم تیر ماه جلسه دوم از دوره سی و ششم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60؛نمایندگی سلمان فارسی به استادی  کمک راهنمای محترم مسافر امیر؛ نگهبانی کمک راهنمامسافر امیر و دبیری  کمک راهنمامسافر مهرداد با دستور جلسه اول: " وادی یازدهم" و دستور جلسه دوم: سومین سالروز رهایی مسافرغلامرضا" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


چه کاری باید انجام دهیم که اسیر شیطان نشویم ؟  در وادی یازدهم به یازده قانون اشاره شده است (دزدی نکنید ،ربا نخورید ، دروغ نگوید ،ربا نخور ، گمان بد نبرید و ....) که اگر این قوانین را بلد بودم نباید در دام شیطان می افتادم 

خلاصه سخنان استاد:

چشمه های جوشان و رود های خروشان همه به بحر و اقیانوس می رسند.

همانطور که آقای مهندس می فرمایند : باید از طبیعت الگو بگیریم  وادی یازده هم نشانه ای است که باید از طبیعت الگو بگیریم .

یک چشمه برای سرازیر شدن و رسیدن به اقیانوس احتیاج به چه چیزی دارد؟ احتیاج به منابع آبی و اطلاعات دارد  انسان هم مانند یک چشمه است زمانی که به وجود می آید تا سن پانزده سالگی در حال دریافت اطلاعات است ،از سن پانزده سالگی به بعد باید حرکت میکند کاری که چشمه انجام میدهد .

زمانی که می خواهد حرکت را آغاز کند آیا مسیر برایش مشخص است؟ شخصی که وارد کنگره می شود آیا مسیر برایش مشخص است ؟ اول ،راه مسیر مشخص نیست و چشمه باید خودش مسیر را پیدا کند و وقتی مسیر را پیدا کرد، مسلما در میسر سختی هایم وجود دارد ولی چشمه با اطلاعاتی که دارد خودش بهترین مسیر را انتخاب میکند و به حرکتش ادامه می دهد برای رسیدن به هدف که رسیدن به رودخانه است. وقتی به رود خانه رسید باید در مسیر رودخانه حرکت کند مانند مسافری که راه کنگره را پیدا کرده و الان باید در مسیر کنگره حرکت کند .

وقتی به رودخانه رسید باید در اوج قرار بگیرد نباید در کناره های رودخانه حرکت کند . رودخانه زاینده رود در مسیر ش چندین کناره رو دارد اگر ماهی که در رودخانه باشد و از کنار رودخانه حرکت کند وارد یکی از این کناره رو ها می شود و عاقبتش یا در جوب یا در منجلاب سر در می آورد ولی اگر دروسط رود خانه حرکت کند با رودخانه به اقیانوس می رسد .


در وادی سوم دلیل اینکه انسان به زمین آمده است را می گوید و در وادی یازدهم هم می گوید زمانی که تاریکی روشنایی را آبستن بود یعنی روزی که اهریمن از فرمان سر پیچی کرد و این سرپیچی باعث شد با خداوند در جنگ و ستیز بشود و  برای انسان ها مشکل تراشی کند و بخواهد برتری خودش را نسبت به انسان  ثابت کند و ما هم در این مسیر با اهریمن دست و پنجه نرم می کنیم .

چه کاری باید انجام دهیم که اسیر شیطان نشویم ؟  در وادی یازدهم به یازده قانون اشاره شده است (دزدی نکنید ،ربا نخورید ، دروغ نگوید ،ربا نخور ، گمان بد نبرید و ....) که اگر این قوانین را بلد بودم نباید در دام شیطان می افتادم .

در لژیون به رهجو ها می گویم اگه میخواهید وادی را متوجه بشوید تیتر وادی را توضیح بدهید و اگر این کار را انجام دادید متوجه حقایقی می شوید که باید پشت سر بگذارید .

اگر انسان حرکتش را آغاز کند و طبق قوانین الهی حرکت کند هیچ زمانی شیطان نمیتواند انسان را از مسیر ش خارج کند .


و اما دستور جلسه دوم سومین سالروز رهایی مسافر غلامرضا:

پیام:

تو مسافر نور هستی،  خورشید عشق را طواف نمودی  ، درون خویش را صیقل ده تا آفتاب را سرمشق خود کنی  آئین عشق را سلام گوی و ایمان خویش را بیازمایی .

آقای غلامرضا سفر اول شان را در لژیون آقای منصور بودند و در سفر دوم مدت دو سال است که در لژیون بنده هستند .

در دوران مرزبانی ،من مرزبان تاسیسات بودم  اولین شخصی که در کنار من قرار گرفت و در همه قسمت ها کمک کرد غلامرضا عزیز بود در همه کارها کمک میکردند زودتر از همه می آمد حتی روز های جمعه هم برای خدمت در کنگره حضور داشت.

خدمت کردن به شال نیست بلکه به دل است باید برای خدمت کردن عشق داشته باشی و این عشق را در وجود غلامرضا عزیز می توان دید .

 این روز های که برق میرود موتور برقی که میتواند اجاره بدهد را برای خدمت کردن به کنگره می آورد و این چیزی جزء عشق نیست به محضی که مدت خدمتش تمام می شود در قسمت دیگر مشغول به خدمت می شود . در حال حاضر دبیر لژیون هستند و من لذت میبرم از نظمی که در لژیون و کنگره دارد .

این روز عزیز را خدمت آقای مهندس و خانواده محترم شان خدمت آقای منصور راهنمای گرامی خدمت خودش و خانواده محترمش تبریک عرض می کنم .اعلام سفر مسافر غلامرضا :

آنتی ایکس شیره و تریاک ،نام راهنما آقای منصور، روش درمان DSTداروی درمان OT ، مدت سفر ده ماه و پانزده روز ،مدت رهایی سه سال و دو ماه

آرزوی مسافر غلامرضا :

آرزو می کنم هر کسی که وارده کنگره می شود با اراده به رهایی برسد

آرزوی همسفر خانم مهری:

آرزو می کنم هیچ جوانی دچار اعتیاد نشود

آرزوی همسفر خانم نرگس:

آرزو میکنم همه عزیزان حداقل یک بار این جایگاه را لمس کنند

خلاصه سخنان مسافر غلامرضا:

کسی که وارد کنگره می شود برای درمان اعتیاد ده الی یازدهم ماه وقت لازم است باید گوش شنوا داشته باشد و بداند برای درمان آمده است و اگر می خواهد رهایی خوب داشته باشد باید خیلی خوب حرکت کند و به بقیه کاری نداشته باشد .

آقای منصور همیشه در لژیون میگفت : همه ما مسلمان هستیم و نماز می خوانیم ولی بعضی ها معنی نمازی که میخوانند را نمی دانند .

اگر یک کلمه از نمازی را که میخوانیم را در زندگیمان کاربردی کنیم بسیاری از مشکلاتمان حل می شود و معنی آن یک کلمه این است راه درست و مستقیم اگر این راه را برویم  در زندگی نتیجه می گیریم ،اگر کسی گل رهایی می خواهد باید در کنگره خدمت کند بعد از رهایی هم باید خدمت کنیم چون بعد از رهایی هم برای حال خوش احتیاج داریم باید به جایی که به ما کمک کرده است خدمت کنیم.

کسانی که به کنگره می آیند برای درمان می آیند کسانی هم که به بیمارستان می روند برای درمان می روند ،در بیمارستان شخص چندین سال درس خوانده است و  برای دکتر شدن پیمان بسته که حافظ جان افراد باشند ولی در بیمارستان دکتر برای درمان پول اضافه میگیرد و شاید بیمار برای زنده ماندن باید تمام عمر قرص بخورد اما در کنگره از همه بیماری ها درمان می شوی ، اعتیاد که همه پزشکان از درمانش عاجز هستند و می گویند درمان ندارد در کنگره درمان انجام می شود و در کنگره راهنما است که راه روشنایی را به مسافران نشان می دهد تا به درمان برسند راهنما های که خودشان روزی بیماری اعتیاد داشته اند و الان بالاتر از بقیه در درمان اعتیاد  هستند و هیچگونه حقوقی نمیگیرند  .

اگر در کنگره به نشریات وصل باشیم و هفته ای چند سی دی گوش بدهیم و از هر سی دی یک کلمه یاد بگیریم و در زندگیمان کاربردی کنیم مشکلاتمان حل می شود .

اگه می خواهیم رها بشویم اگر میخواهیم زندگیمان زیبا بشود باید به کنگره ایمان داشته باشیم .

من در گذشته هیچ کاری را بلد نبودم نمی دانستم چه موقع بخوابم چه موقع بیدار شوم چه موقع غذا بخورم ،در رانندگی پرخاش می کردم صبور نبودم ولی الان همه این چیز ها را یاد گرفته ام .

کسی که می خواهد به کنگره بیاید باید صبر ، تحمل ، استقامت و گوش شنوا داشته باشد تا بتواند به رهایی برسد و دانایی کسب کند در کنگره فقط رهایی از اعتیاد نیست بلکه باید جهان  بینی را آموزش بگیریم جهان بینی همان صحبت کردن صحیح با خانواده و دیگران است اگر کسی رها شود ولی جهان بینی نداشته باشد مسلما برگشت می خورد .

به نظر من الزامی است که همسفر را به کنگره بیاوریم ،همسفر های من در طول درمانم خیلی بهم کمک کردند .

تشکر می کنم از آقای مهندس خانواده محترم شان از راهنما های عزیزم آقای منصور و آقای امیر از راهنمای همسفرم خانم فاطمه و خانم ریحانه از همسفرانم و از همه مسافران و همسفران تشکر و قدر دانی می کنم .

خلاصه سخنان راهنمای همسفر سر کار خانم زهره :

خداوند را بسیار سپاس گذارم به جهت اینکه در این جایگاه قرار گرفتم و خوشحالم بابت اینکه در جشن سه سال رهایی مسافر غلامرضا حضور دارم .

این روز عزیز را در راس به آقای مهندس و خانواده محترم شان به راهنما های گرمای آقای منصور و آقای امیر به راهنمای همسفر سرکار خانم فاطمه به  خانم مهری و نرگس تبریک ویژه می گویم .

خانم مهری همسفری بسیار صبور و مهربانی هستند در این یک سال و نیمی که در خدمت شان هستند هیچ گاه غیبت نداشتند و همیشه صندلی شان را حفظ کردند  .

از ایشان این درخواست را دارم که خواسته کمک راهنمای را در خودشان به وجود بیاورند چون وقتی خواسته داشته باشیم تلاش می کنیم که به هدف مان برسیم .

بهترین ها را برای این خانواده محترم آرزو می کنم .

خلاصه سخنان همسفر خانم مهری:

خدایا نمی گویم که دستم را بگیر ،سالهاست گرفته ای ،رهایم نکن

خداوندرا شاکر هستم که یکبار دیگر در این جایگاه قرار گرفته ام و این روز را مدیون آقای مهندس و خانواده شان هستم و تشکر می کنم .

ما  هم مثل همه همسفر ها زندگی سختی داشتیم ولی با ورود به کنگره آرامش به خانواده ما برگشت با مشکلات زیادی روبرو بودیم الان هم مشکلاتی هست ولی باید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنیم تا به رشد و کمال برسیم با راهنما ی های که خانم زهره به من می دادند توانستم مشکلاتم را تا حدودی حل کنم و به آرامش نسبی برسم  و این را مدیون کنگره هستم و انشاالله بتوان با اعمالم جبران کنم .

از خانم ریحانه راهنمای سفر اولم تشکر میکنم ایشان من را همیشه به صبر دعوت می کردند و می گفتند اگر صبر داشته باشی به آرامش میرسی .

همسفر ها در سفر اول هیچ گاه عجله نداشته باشند مانند من که مسافرم را رها کردم ولی ایشان خواسته قوی داشتند و به رهایی رسیدند از ایشان تشکر میکنم چون همیشه از من و دخترم حمایت میکند.

تشکر می کنم از آقای مهندس و خانواده محترم شان از راهنما های گرامی آقای منصور و آقای امیر از راهنمای سفر اولم سرکار خانم ریحانه از راهنمای سفر دومم سرکار خانم زهره و از همه خدمت گذاران کنگره تشکر می کنم .

خلاصه سخنان همسفر خانم نرگس:

مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد، هدهد خوش خبر از طرف صبا باز آمد، برکش ای مرغ سحر نغمه داوودی باز ،که سلیمان گل از باد هوا باز آمد .

شکر گذار خداوندی هستم که نگذاشت در تاریکی ها غوطه ور باشیم و با نشان دادن این راه و قرار گرفتن مان در این مسیر تولد دوباره ای به ما بخشید  و رحمتش را شامل حالمان کرد .

خوشحال هستم که برای دومین بار توانستیم این جایگاه را تجربه کنیم و این خوشحالی را از الطاف خداوند می دانم و بعد هم مدیون و سپاس گذار بزرگ مرد درمان اعتیاد آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم شان  هستم.

سومین سال رهایی را به پدرم تبریک می گویم ، گوارای وجودش باشد چرا که خواسته محکم داشت و به تلاش های مستمر ش ایمان داشتم و دارم به مادر عزیزم بابت صبر و بردباری که در زندگی داشته تبریک می گویم .

از راهنمای محترم سر کار خانم فاطمه تشکر میکنم  از کمک راهنما های پدر و مادرم تشکر می کنم .

خداوند هرگز دستانت را خالی نمی گذارد. هر چه از دست داده ای را پر می کند. اگر از تو می خواهد چیزی را زمین بگذاری و بگذری میخواهد بهتر از آن را از زمین برداری .

:: برچسب‌ها: رهایی , تولد , وادی یازده , لژیون , سلمان فارسی ,
ن : مسافر فرزاد
ت : یکشنبه 31 تیر 1397
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.